Anasayfa
Kişisel Sağlık Kayıtları (KSK) Nedir?
mymediks Nedir?
Kronik Hastalıklarda mymediks
Sık Sorulan Sorular
Haberler    İletişim

Neden mymediks? | Nasıl Kullanacaksınız? | mymediks USB nedir? | Ürünler

mymediks Nedir?

mymediks, Kişisel Sağlık Kayıtlarınızı oluşturmanız, saklamanız, izlemeniz ve paylaşmanız için geliştirilmiş bir online servistir. Kişisel sağlık bilgilerinizin gizliliğinin bilincinde olan mymediks, bu bilgileri hiçbir şekilde kullanmadığı gibi, üçüncü şahıslarla da paylaşmaz.. Ayrıca, USB Flash Belleklerde kullanılmak üzere hazırlanmış bir versiyonu da vardır.

mymediks ile, kendi sağlığınızla ilgili kayıtları kendiniz oluşturursunuz. Sağlık kayıtlarınızı izlemek ve güncellemek, kesinlikle sizin kontrolünüz, kararınız ve yetkiniz dahilinde olmaktadır.

mymediks ile oluşturulan ve kontrol edilen Kişisel Sağlık Kayıtları şu bilgileri içerir:

Demografik bilgiler
İletişim bilgileri
Acil durum bilgileri
Aile bilgileri (Soygeçmiş)
Alerjiler
İlaçlar
Aşılar
Sağlık sorunları
Operasyonlar
Laboratuvar ve test bilgileri
Sağlık personelleri
Sağlık kuruluşları
Sağlık sigortası bilgileri
Randevular
Sağlık notları
Sağlık harcamaları
Sosyal yaşam bilgileri
Sağlık dokümanları
Vital değerler
Tansiyon
Ateş
Şeker
Kilo-boy-vücut kitle indeksi
Kolesterol
Kandaki oksijen
Solunum sayısı
Neden mymediks?
Sağlık özgeçmişinizi ve soygeçmişinizi toplu halde, güvenli, güvenilir ve kişiye özel saklar.
Olası ilaç etkileşimlerini ve ilaç hatalarını minimize eder.
Seyahat edenler, yalnız yaşayanlar, özürlü hastalar, hareket yeteneğini kaybedenler, sağlık hizmeti sunanlar ve sağlığına önem verenler için tam anlamıyla bir cankurtarandır.
Yüzlerce sayfalık sağlık dokümanınızı saklayabilir.
Sağlık bilgilerinize 7/24, her an ve her yerden güvenli bir şekilde erişmenizi, onları kontrol etmenizi ve gerekirse paylaşmanızı sağlar.
Sağlık hizmetlerinin verilmesinde hataları engeller, zaman kazandırır ve doğruluk sağlar.
Sağlık kuruluşlarına ve profesyonellerine önemli ve gereksinim duydukları bilgileri doğru olarak sunar.
Sağlık harcamalarınızı azaltır.
Kullanımı kolaydır, bilgisayar ve tıp bilgisi gerektirmez.

Nasıl Kullanacaksınız?

mymediks ile sağlık bilgilerinizi oluşturmak için öncelikle sağlık profesyonellerinde bulunan ve/veya biriktirdiğiniz sağlık dokümanlarınızı toparlamanız gerekir. Bu dokümanları inceledikten sonra Kişisel Sağlık Kayıtlarınıza aktarmak istediğiniz bilgiler netleşir. Ardından, kullanıcı kodunuz ve şifreniz ile sitemize giriş yapabilir, sol tarafta bulunan menü adımlarını kullanarak sağlık bilgilerinizi kaydedebilirsiniz.

Sağlık sorunları, ilaçlar ve aşılar ile ilgili bilgileri girmek için, mymediks size iki seçenek sunar:

Bu bilgileri tıbbi terimleriyle kaydedebilmeniz için mymediks size veritabanında kayıtlı olan isimleri getirecektir. Siz ilgili terimi yazmaya başladığınızda, karşınıza o terimi kapsayan seçenekler otomatik olarak açılır ve siz ilgili terimi kolayca seçebilirsiniz.
Bu bilgileri, mymediks'in size sunduğu seçeneklerden seçmeden, dilediğiniz gibi girebilir ve kaydedebilirsiniz.

Sağlık kayıtlarınızı kaydettikten sonra, istediğiniz her an defalarca düzenleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Bazı bölümlerde tarih alanları gün, ay ve yıl şeklinde ayrı ayrı karşınıza gelir. Bu durumda günü hatırlayamadığınız bir sağlık kaydını ay ve yıl bilgisiyle, gün ve ayını hatırlayamadığınız bir sağlık kaydını da sadece yıl bilgisiyle oluşturabilirsiniz.

Öncelikle temel bilgilerinizi, iletişim bilgilerinizi ve acil durumda erişilecek kişilere ait bilgilerinizi girmenizi tavsiye ediyoruz. Bu bilgilerden sonra aile (soygeçmiş) bilgilerinizi ve diğer sağlık bilgilerinizi tamamlayınız. Güncel duruma geldiğiniz zaman ise oluşan sağlık bilgilerinizi anında kaydederek sağlıklı, güncel, güvenilir, her an ve her yerden erişilerek kullanılabilir şekilde sağlık kaydı veritabanınızı oluşturunuz.

Sonuç olarak, sağlık kayıtlarınızı oluştururken acele etmeyiniz. İlk işlemler, bir miktar zaman alabilir ve internet sitemizi sık ziyaret etmenizi gerektirebilir. Bu çalışma şekli, mymediks'i kullanma alışkanlığı yaratmasının yanında mymediks fonksiyonlarına aşina olma avantajı da kazandıracaktır.

Kullanım sırasında gereksinim duyduğunuz konularda destek almak için firmamızı arayabilir (0216 410 38 01) veya info@mymediks.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Ancak, size medikal anlamda hiçbir tavsiye, teşhis ve tedavi öneremeyiz; sadece mymediks'i en iyi şekilde kullanabilmeniz için yardımcı ve destek olabiliriz.

mymediks USB nedir?

mymediks USB, bilgisayarların USB girişlerine takılan USB Flash Bellek ile bu cihazlarda çalışmak üzere hazırlanmış ve cihaz içine yüklenmiş olan mymediks kişisel sağlık kayıtları programından oluşur. mymediks USB, tüm sağlık bilgilerinizi USB Flask Bellek'te oluşturmanızı ve güvenli bir şekilde saklamanızı sağlar.

mymediks USB'yi herhangi bir bilgisayarın USB girişine taktığınız an sağlık bilgileriniz erişilebilir duruma gelir. Bu işlem için internet bağlantısına gerek duyulmaz.

mymediks USB'nin kullanımı kolaydır. Programı bilgisayarınıza yüklemenize gerek yoktur. Program ve sağlık bilgileriniz, mymediks USB'de tutulur.

mymediks USB'yi tatilde, seyahatte, doktor ziyaretine giderken, kısacası her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz.

mymediks USB ile sağlık bilgilerinize ulaşmak son derece kolaydır. Siz veya sağlık profesyoneliniz (örneğin doktorunuz), mymediks USB'yi bilgisayarın USB girişine takarak sağlık bilgilerinize erişebilirsiniz.

mymediks USB, komple gizlilik sağlar. Bilgileriniz, herhangi bir veritabanına kayıt edilmez, diğer kişi ve kuruluşlarla paylaşılmaz. Sağlık bilgileriniz, özel bir şifreyle korunduğu için başkaları tarafından okunamaz ve kullanılamaz.

mymediks USB, sağlığınız hakkında en doğru ve en güncel bilgiyi size sağlık hizmeti veren profesyonellere ihtiyaç duydukları anda sunmanızı sağlar.

Kişisel sağlık takibiniz için mymediks!
 


© Tüm hakları saklıdır. mymediks 2010