Anasayfa
Kişisel Sağlık Kayıtları (KSK) Nedir?
mymediks Nedir?
Kronik Hastalıklarda mymediks
Sık Sorulan Sorular
Haberler    İletişim
 
  Sık Sorulan Sorular | Kulanıcı Görüşleri

mymediks ile neler yapabilirim?
Neden mymediks'e üye olmalıyım?
Kişisel Sağlık Kayıtlarım bana ne fayda sağlar?
Kişisel Sağlık Kayıtlarım gizli ve güvenilir olarak saklanır mı?
mymediks'e vital değerlerimi de kaydedebilir miyim?
mymediks USB'nin bilgi depolama kapasitesi nedir?
Sağlığım yerinde. Yine de mymediks USB'ye ihtiyacım var mı?

mymediks ile neler yapabilirim?
yukarı
Kişisel sağlık kayıtlarınızı kontrol edebilirsiniz.
Kişisel sağlık kayıtlarınızı PDF, JPEG, Text, Excel gibi formatlara sahip dosyalara aktarabilir; istediğiniz kişi ve kuruluşlara e-postayla gönderebilirsiniz.
Tansiyon, şeker, boy, ağırlık, kolesterol, vücut kitle indeksi gibi bilgilerinizi ölçebilir, sağlık bilgilerinize otomatik olarak kaydedebilir, sağlık hizmeti veren kişi ve kuruluşlarla online olarak paylaşabilir, raporlayabilir veya grafik olarak izleyebilirsiniz.
Doktor randevularınızı, muayene ve kontrol gibi aktivitelerinizi programlayabilir ve takip edebilirsiniz.
Sağlık harcamalarınızı takip edebilirsiniz.

Neden mymediks'e üye olmalıyım? yukarı
Sağlık profesyonelleriyle çalışma şeklimiz hızla değişiyor. Bu nedenle, kendi sağlığımız üzerinde daha aktif rol almalıyız. Sağlık profesyonelleri, artık "hasta" yerine "müşteri" terimini kullanıyorlar. Birçoğumuz, sağlığımızla ilgili konularda birden fazla sağlık profesyoneline danışıyoruz. Bu durumu "takım" kavramı içinde ele alırsak, bu takımın bir üyesi olan biz "müşteri"ler daha fazla öneme sahibiz. Sağlık sorunlarımız ve bu sorunlarla ilgili önerilen tedaviler konusundaki yaklaşımlarımız, doktorlar ve sağlık profesyonelleri için çok önemlidir. Sağlığımızla ilgili konularda daha katılımcı, daha aktif ve daha bilgili olarak yer almamız durumunda, sonuçlar son derece başarılı olacaktır.

Mevcut düzende sağlığımızla ilgili olarak başvurduğumuz sağlık profesyonellerinin her biri, bizlerle ilgili sağlık kayıtlarını ayrı ayrı tutuyor. mymediks ile yaratacağınız en önemli farklılık, kendi sağlığınızla ilgili kayıtları kendinizin oluşturabilmesidir. mymediks ile, sağlığınızı daha iyi yönetirsiniz.

Kişisel Sağlık Kayıtlarım bana ne fayda sağlar? yukarı

Zaman kazandırır. Sağlığınızla ilgili sorulara yanıt vermeniz gerektiği durumlarda, gerekli bilgiler daima elinizin altındadır. Doktorunuzu arayarak bilgi ve doküman istemeye, kullandığınız ilaçları veya sağlık sigortası bilgilerinizi bulmak için telaş etmeye gerek kalmaz.
Sağlık hizmetinin kalitesini yükseltir. Güvenilir ve doğru sağlık kayıtlarınız, sağlık profesyonellerinin sağlığınızla ilgili doğru ve kesin tıbbi kararlar vermesini sağlar. Sağlık profesyonellerine doğru teşhis koymaları, doğru ilaç seçmeleri, doğru tedavi uygulamaları ve uygulanan tedaviyi izleyebilmeleri yönünde yardımcı olur.
Kronik hastalıkların kontrolünü kolaylaştırır. Diyabet, astım, obezite, yüksek tansiyon gibi kronik hastalıkların kontrol ve yönetiminde hastaya ve sağlık profesyoneline yardımcı olur. Bu tip kronik hastalıklarda testlerin, tahlillerin, tedavi planının, alınacak ilaçların, doktor ziyaretlerinin ve diğer tüm bilgilerin yakın ve sürekli takibi çok önemlidir.
Yakınlarınızın sağlık durumlarını yönetmenizi kolaylaştırır. Eğer eşinizin, çocuğunuzun veya yaşlı bir aile büyüğünüzün sağlık durumunu yönetiyor veya yönetmek istiyorsanız, bu kişiler için mymediks ile oluşturacağınız kişisel sağlık kayıtları işinizi kolaylaştırır.


Kişisel Sağlık Kayıtlarım gizli ve güvenilir olarak saklanır mı? yukarı
Sağlık bilgilerinizin kişiselliğini ve gizliliğini sağlamak, en önem verdiğimiz konuların başında gelir. Kişisel ve sağlık bilgileriniz, tamamen güvenli bir şekilde saklanır. Bilgileriniz hiçbir amaçla ve hiçbir şekilde kullanılmaz ve üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Bilgilerinize sadece siz, kendi tespit ettiğiniz kullanıcı kodu ve şifre ile erişebilirsiniz. Kullanıcı kodunuzu ve şifrenizi kesinlikle ve hiçbir şekilde başkalarıyla paylaşmamanızı öneriyoruz. Bilgilerinize sizin haricinizde sadece ve sadece sizin yetkilendirdiğiniz ve izin verdiğiniz kişiler erişebilir.

Bunların yanında, üyelik ödemelerinizde kullandığınız kredi kartı bilgileriniz de saklanmaz ve başka amaçlarla kullanılmaz.

mymediks'e vital değerlerimi de kaydedebilir miyim? yukarı
Tansiyon, kandaki şeker, ateş (vücut ısısı), kolesterol, kilo, kandaki oksijen ve solunum sayısı gibi yaşamsal parametrelerinizi mymediks ile kaydedebilir, kontrol edebilir ve izleyebilirsiniz. Vücut Kitle İndeksiniz (VKİ), mymediks tarafından otomatik olarak hesaplanır. Bu değerlerin tümü grafiksel olarak da izlenebilir. İzin verdiğiniz doktorlar ve sağlık profesyonelleri, fiziksel bir muayeneye gereksinim duymadan, uzaktan, her an ve her yerden bu değerlerinizi izleyebilir.

Yaşlılar ve kronik hastalar için de izlenmesi gereken bu değerler manuel olarak kaydedilebileceği gibi, kablolu ve/veya kablosuz cihazlar aracılığıyla ölçülerek otomatik olarak sağlık kayıtlarınıza aktarılabilir.

Bu parametrelerle ilgili ölçüm cihazlarını firmamızdan ayrıca temin edebilirsiniz.

mymediks USB'nin bilgi depolama kapasitesi nedir? yukarı
mymediks USB, bütün ailenizin sağlık bilgilerini saklamanıza izin verecek büyüklükte depolama kapasitesine sahiptir.

Sağlığım yerinde. Yine de mymediks USB'ye ihtiyacım var mı? yukarı
Evet. Acil bir durumda, doktorunuzun bazı sağlık sorunlarınızın olduğunu bilmesi kadar sağlıklı olduğunuzu bilmesi de önemlidir. Bağışıklıklarınızdan en yeni test sonuçlarınıza, mevcut sağlık durumunuz hakkındaki tüm bilgiler, sağlığınızın yerinde olduğunu gösterse bile, kritiktir. mymediks USB üzerindeki bilgilere erişim, doktorların mevcut sağlık sorununuza müdahale etmeden önce yapmaları gereken artalan araştırmasının miktarını azaltır.

Şunu da göz önünde bulundurmalısınız; sağlık durumunuz birdenbire değişirse, mymediks USB, doktorların değişikliklerin tam olarak nerede oluştuğunu görmeleri ve sağlık durumunuzdaki bu değişikliklerin ne kadar kritik olduğunu anlamaları için bir temel oluşturacaktır.

Kişisel sağlık takibiniz için mymediks!
 


© Tüm hakları saklıdır. mymediks 2010